Ознака: нуклеарна централа Запорожје

Захарова го предупреди Зеленски околу нуклеарната централа „Запорожје“

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска објави соопштение во кое им се обрати на властите во Киев. Наведе дека ситуацијата во...

Зеленски: Украина ги држи клучните градови

Украинските сили ги држат клучните градови во централниот и југоисточниот дел на земјата, додека Русите се обидуваат да ги блокираат и задржат опколените Харков,...