Ознака: напад со дрон

Украина со дрон нападна зграда на руската Федералната служба за безбедност...

Вооружените сили на Украина (ВСУ) употребија авион без екипаж за напад врз зградата на Федералната служба за безбедност (ФСС) во Белгород. Според оперативните служби, нема...

Повеќе од стотина загинати во напад во Сирија

Најмалку 100 луѓе загинаа во напад на воена академија во Сирија во четвртокот, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права (СОХР). Вооружени беспилотни летала го бомбардираа...

Во американски напад со дронови во Сирија елиминиран еден од лидерите...

Пентагон денеска соопшти дека при напад со дрон во Сирија убиен е еден од лидерите на Исламска држава, Усама ал Мухаџир. Според неименуван американски претставник,...