Ознака: Муцунски

Аеродром и Муцински казнети со 88.000 евра од Инспекторатот за животна...

Инспекторатот за животна средина изрече парична казна за општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски во висина од 88.000 евра во денарска противвредност поради исфрлање...

Тимчо Муцунски ги потпиша решенијата за финансиски надоместок за секој купен...

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, ги потпиша решенијата за доделување финансиски надоместок за секој купен велосипед или електричен тротинет. Ова е прва година...

Невремето корнеше покриви и дрвја низ Аеродром

По силното невреме што попладнево ја зафати општина Аеродром, при што беше причинета материјална штета на повеќе локации, од општината информираат дека општинските служби...

Граѓански протест на 18 јуни, потврди ВМРО-ДПМНЕ, продолжува активната блокада на...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски,...