Ознака: млечни производи

Млечните производи од утре поевтинуваат за 10, а тестенините за 15...

Казните за непочитување на одлуките за замрзнати цени се од 800 до 10.000 евра Тестенините од утре треба да поевтинат за 15 отсто, а млечните...

Поевтинувањето на тестенините и млечните производи засега е многу мало, но...

Речиси при крај се анализите кои треба да покажат дали ќе бидат замрзнати цените на шеќерот, јајцата и оризот, соопшти денеска вицепремиерот за економски...

Млечната индустрија да не ги притиска кооперантите за намалување на цената...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска рече дека очекува сите компании опфатени со замрзнувањето на цените на тестенините и млечните производи да ја почитуваат...

Од утре замрзнување на цените на тестенините и млечните производи

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соошти дека од утре ќе се замрзнат цените на тестенините и млечните производи, пренесува МИА. Со одлуката ќе...

Бектеши најави замрзнување на цените на тестенините и млечните производи

Министерството за економија речиси ги заврши анализите за замрзнување на цените на дел од производите, особено за тестенините и млечните производи. До крајот на...

Ограничени маржите и за млечните производи

Владата на денешната 87. седница донесе Одлука за дополнување на Одлуката за посебни услови за трговијата на одделни стоки со што, по предлог на...