Ознака: Љупчо Палевски-Палчо

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

Обвинителството прибавува докази за Палевски, истрагата за останатите осомничени во завршна...

Обвинителството презема истражни дејствија на прибавување и анализа на докази за првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски - Палчо,...

Палевски без контакт со други затвореници во „Шутка“ додека чека распит

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка По повеќе од пет месеци поминати во екстрадициски притвор во Турција, синоќа во земјава е...

Палевски спроведен во „Шутка“, ќе биде под специјален безбедносен режим

Љупчо Палевски Палчо вечерва со полициска придружба е спроведен во истражниот затвор во Шутка, откако претходно слета на Меѓународниот аеродром во Скопје со редовна...

Љупчо Палевски пристигна во Скопје, ќе биде пренесен во затворот „Шутка“

Првоосомничениот за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски - Палчо, пристигна на Меѓународниот аеродром во Скопје околу 19.30...

Дозволена екстрадицијата на Љупчо Палевски од Турција

Министерството за правда денеска соопшти дека е добиено официјално известување дека екстрадицијата на Љупчо Палевски е дозволена. Палевски е осомничен за две кривични дела...

Стоп за невнимателните изјави што може да ја спречат екстрадицијата

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или...