Ознака: коалиција со Влада

Коалицијата на власта со АА ја поистоветувам со естрада, нема капацитет...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и оценува дека таа нема...