Ознака: Кирило Буданов

Русија распиша потерница по Буданов

Руските власти денеска го додадоа името на шефот на Украинската воена разузнавачка служба (ГУР) Кирило Буданов на листата на барани лица. Москва смета дека...

Украинското разузнавање обвинува за „минирање“ на базенот за ладење во „Запорожје“

Шефот на украинското воено разузнавање Кирило Буданов денеска ја обвини Русија за „минирање“ на базенот што се користи за ладење на реакторите во нуклеарната...

Украина со пресврт ќе ја врати моќта во загубените територии, тврди...

Ќе се случи пресврт во конфликтот со Русија до средината на август и тој ќе заврши до крајот на годинава, изјави шефот на украинската...