Ознака: Јовев

Инцидент меѓу докторите Сашко Јовев и Марјан Шокаровски: Кој кого нападнал...

Проф.д-р Сашко Јовев, кардиохирург и вработен на Кардиохирургија, потврди дека бил дел од расправија со директорот Марјан Шокаровски. Меѓутоа, како што изјави за „Нова...

Кардиохирургија е фунционална, не сакам да одиме „на нож“, туку правно...

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и дека со тимот се...

Меџити испил кафе со д-р Јовев, не ја менува одлуката за...

Министерот за здравство, Фатмир Меџити, на денешниот отчет за сработеното во стоте дена откако е на функцијата, се пофали дека утрово првпат пиел кафе...

Д-р Јовев размислува дали да му стане советник на Меџити, но...

Чест ми е што ме повикува да му бидам советник за кардиохирургија, но не ме повикал лично, вели за „Нова Македонија проф. д-р Сашко...

Ковачевски го советувал Меџити да разговара со д-р Јовев за идна...

Иако нема никакви ингеренции за директорските места на клиниките, премиерот Димитар Ковачевски разговарал со министерот за здравство, Фатмир Меџити, за разрешувањето на кардиохирургот Сашко...

Проф. д-р Јовев: Овде само успехот не се простува, тимот што...

Пациенти, но и вработени на Клиниката за кардиохирургија застанаа во одбрана на директорот проф. д-р Сашко Јовев, кој вчера беше разрешен од министерот Фатмир...

Пациенти револтирани по разрешувањето на д-р Јовев: Срамота е ова што...

Пациенти денеска дојдоа пред Клиниката за кардиохирургија кадешто изразуваат поддршка на проф. д-р Сашко Јовев, разрешен од министерот за здравство Фатмир Меџити. Тие посочија...

Меџити повтори дека смената на д-р Јовев не е политичка и...

Смената на директорот на Клиниката за државна кардиохирургија проф. д-р Сашко Јовев, кој ги предводеше трансплантациите на срце во земјава, не е политичка, вели...

Меџити: Нема политика во разрешувањето на д-р Јовев, станува збор за...

Ние во сите клиники имаме еден тајминг и праќаме инспекциски надзор. Од Државен санитарен инспекторат, наредив, а има инспекција во Клиниката за кардиохирургија и...