Ознака: Јокиќ

Јокиќ и Дончиќ во идеалниот НБА тим

Српскиот кошаркар и член на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ и неговиот словенечки колега Лука Дончиќ, кој настапува за Далас Маверикс, се избрани за најдобар...

Никола Јокиќ со светски најквалитетна спортска опрема

Никола Јокиќ, еден од најдобрите светски кошаркари реши да ја смени својата спортска опрема и довербата да ѝ ја даде на кинеска компанија. Јокиќ имаше...

НБА ги избра идеалните петорки

Најсилната кошаркарска лига на светот – НБА, ги именуваше симболичните тимови за сезоната 2021/22. Во првата петорка се најдоа: Јанис Адетокунбо (Милвоки), Лука Дончиќ (Далас),...