Ознака: ИФД

ИФД: Имаме снимка од лидерот на Хамас, тој бега низ тунел...

Војската на Израел објави видео во кое наводно се гледа лидерот на Хамас Јахја Синвар во тунел под градот Кан Јунис во јужна Газа....