Ознака: фракција

Фракцијата во ДУИ бара промена на одредницата „20 проценти“ во Уставот

Фракцијата на т.н. Огнени во ДУИ денеска ја одбележа 21-годишнината од формирањето на партијата на одделна прослава од онаа на актуелното раководство предводено од...

Од денеска ќе делуваме како фракција, ќе имаме наши ставови, истакна...

Членовите на таканареченета „Огнена група“ најавија дека ќе делуваат како фракција. Градоначалникот на општина Сарај и дел од Огнената група, Блерим Беџети рече дека...

Фракцијата може да биде позитивна во системот со султан-партии, не значи...

Појавата на фракција во ВМРО-ДПМНЕ објавена од поранешниот еднодневен министер за внатрешни работи Оливер Андонов предизвика потрес на политичката сцена со превирањата во најголемата...

Мицкоски: Не можам да кажам дека во ВМРО-ДПМНЕ има фракции, четири...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека од неговиот избор за прв човек на опозициската партија се бара негово менување, а партијата станува...

За Андонов, Мицкоски е потрошен, објави фракција во ВМРО-ДПМНЕ – за...

Оливер Андонов, поранешниот еднодневен министер за внатрешни работи, денеска пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ ја објави „фракцијата за демократско ревитализирање“, која, како што рече,...