Ознака: Евениј Пригожин

Евгениј Пригожин – од „Готвачот на Путин“ до водач на „музикантите“

Основачот на руската платеничка група Евгениј Пригожин бил меѓу патниците во приватен авион што се урнал северно од Москва, објави агенцијата ТАСС, цитирајќи ја...