Ознака: Евенепул

Евенепул по триумфот на Вуелта стана и светски првак

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Белгиецот Ремко Евенепул (22) на победата на шпанската Вуелта ѝ ја придодаде и титулата светски шампион во друмски велосипедизам, со спектакуларно соло-возење на делницата...