Ознака: елитното

Македонија обезбеди опстанок во елитното друштво

Македонските надежи ја совладаа Данска со 83-64 и со тоа ја продолжија трката за пласман од деветтото до 12. место КОШАРКА - ЕП ЗА КАДЕТИ,...