Ознака: елитата

Македонија се врати во елитата

Во финалниот дуел одигран во Рига, избраниците на селекторот Радослав Стојановиќ ја совладаа Швајцарија, со 24-22, и се вратија во дивизија А РАКОМЕТ – ПО...