Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25834)

Растенија со кои на природен начин ќе се ослободите од комарците

Домување Потоплото време значи и доаѓање на комарците. Затоа, не е лошо да знаете неколку начини како да се ослободите од нив во вашето секојдневие....

Комбинацијата на кафе и лимон како нов тренд во процесот...

Во последно време на социјалните мрежи сѐ почесто се среќаваат необични совети за слабеење. Така, неодамна се појави тренд во кој се препорачува во...

Како да го подобрите квалитетот на сонот

Будењето во текот на ноќта е нормален дел од процесот на спиење, но на многу луѓе им предизвикува проблеми бидејќи не успеваат да заспијат...

Компанијата на Маск доби одобрение да тестира мозочни чипови на...

Компанијата „Неуралинк“, која е во сопственост на мултимилијардерот Илон Маск, објави дека добила одобрение за тестирање мозочни чипови на луѓе. Одобрувањето го даде Управата за...

За државниот референтен интерес од кривичноправна заштита на македонскиот национален идентитет...

Фељтон При проектирањето и димензионирањето на кривичноправната заштита на (елементите на) македонскиот национален идентитет, што подразбира и заштита на елементарните социјалноетички вредности на македонското општество...

Реџеп Таип Ердоган: Единствениот победник на овие избори е Турција

И во следните пет години, досегашниот претседател ќе ја води Турција Aктуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган завчера победи во вториот круг од претседателските избори...

Високонасилна криминална организација од Западен Балкан зад решетки

Уапсени се вкупно 37 осомничени, а според достапните информации, водач на таа група е државјанин на Босна и Херцеговина кого Европол го смета за...

Без Бугари во Уставот нема добри односи со САД?

Во последниот период на европските притисоци се надоврзаа и САД, кои барем досега како наш стратегиски партнер се држеа некако настрана и работите во...

Испраќајте ликовни и литературни творби на темата „Херојот по кого мојата...

Драги деца, во годината кога „Колибри“ го одбележува својот 65-ти роденден одлучивме на креативен начин да ве вклучиме и вас во прославата. До 15 јуни...

Се чека само уште победникот на Лига Европа

Директен пласман во групната фаза има за 26 екипи, 25 според пласманот во домашното првенство и тимот што ќе триумфира во Лига Европа, а...