Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25775)

Халанд дава голови и соборува рекорди

Со последните пет гола, Халанд стигна до вкупно 33 погодоци на 25 одиграни натпревари во ЛШ, патем стана најбрзиот играч што стигнал до 30...

Игри на среќа се арам, но…

„Но“ е поради три причини: (не)предвидливост на бизнисот, идеолошка и поради регулаторна корупција Игрите на среќа се арам, е став што го имам изградено во раната...

Вештачката интелигенција и земјите во развој

Последниве месеци можеби ќе се запишат во историјата како моментот кога предиктивната вештачка интелигенција започна масовно да се користи. Предвидувачки алгоритми се користат веќе...