Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25662)

Среќен бамбус за просперитет во вашиот дом

Домување Се верува дека растението среќен бамбус или сракаена сандериана привлекува среќа, пари и просперитет во домот, а доколку го ставите на вистинското место во...

Шверцерските групи како туристички агенции

Криминални поведенија на маката на мигрантите Балканските медиуми ги синтетизираат вестите што доаѓаат од повеќе извори, а во суштина зборуваат за една иста тема –...

Потпишан договор со кој Македонија преку Бугарија ќе добива 500.000 кубни...

Додека траат преговорите за новата бугарска влада Додека во Софија интензивно се одвиваат средбите и преговорите околу составот на новата бугарска влада, вчера беше потпишан...

Општа возбуденост, но и длабока загриженост за неможноста за формирање влада

Застојот во политичкиот живот на Бугарија поради неможноста да се избере нова влада веќе прима загрижувачки размери Бугарија Портпаролот на бугарската техничка влада, Антон Кутев, сигнификантно...

Повлечете вистински потези и отворете перспективи

Вие сте надеж за стотина илјади фирми на Балканот и вашата одговорност е на највисоко можно ниво. Многупати досега направивте преседани на штета на...

Каква вредност има славењето на стравот и злото?!

Дали Халовин, или Ноќта на вештерките, е само уште еден празник што ни е наметнат и слепо го прифаќаме иако нема никаква врска со...

Американската економија порасна во третиот квартал

САД Американската економија порасна во третиот квартал, закрепнувајќи од падот во првата половина од годината, но има знаци дека приватната потрошувачка, која ја движи американската...

Орбан пробува различни модели за да ја скроти економската криза

Унгарија Унгарскиот премиер Виктор Орбан најави дека Владата ќе го прошири ограничувањето на цените на некои други основни прехранбени производи и гориво во наредните недели. Инфлацијата...

Електричните автомобили ги смирија Макрон и Шолц и ги здружија против...

ШОЛЦ И МАКРОН МУ СЕ ЗАКАНУВААТ НА БАЈДЕН СО ТРГОВСКА ВОЈНА По јавната расправија во врска со снабдувањето со енергенти за претстојниот зимски период, Олаф...

Дојавите за бомби во училиштата – во точно наштелуван момент

Според експертите, сите дојави за бомби што изминатиот период го тресеа Балканскиот Полуостров беа испратени од странство, а можноста да бидат фатени е минимална?! НЕОПХОДНА...