Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25637)

Хју Џекмен се враќа како Вулверин во „Дедпул 3“

Она што го посакуваа многу љубители на стрипови и филмови, но на кое не можеа премногу да се надеваат, сепак ќе се оствари -...

„Сопранови“ прогласена за најдобра серија на сите времиња

Според списанието „Ролинг стоун“ Списанието „Ролинг стоун“ ја ажурираше својата листа на најдобри серии на сите времиња, а култната драма „Сопранови“ повторно го зазеде првото...

Мили Боби Браун и Хенри Кавил повторно во „Енола Холмс 2“

Енола Холмс се враќа како тинејџерска детективка подготвена да отвори своја агенција, која повторно ја игра Мили Боби Браун, која повеќето обожаватели ја препознаваат...

Шеесет години Џејмс Бонд на големото платно

Ликот на Џејмс Бонд е создаден од Ијан Флеминг, британски писател што бил член на Британската поморска разузнавачка служба за време на Втората светска...

Дали пиењето кафе секој ден може да направи да живеете подолго

Пиењето две-три шолји кафе дневно може да биде поврзано со подолг животен век, сугерира ново истражување. Во споредба со избегнувањето на кафето, тоа исто така...

Зошто е полесно да се трча на лента за трчање отколку...

Ова сценарио веројатно ви е познато, редовно одите во фитнес-центар, а трчањето на лента за трчање е дел од вашето кардио. По неколку недели...

Симптоми што укажуваат на недостиг од магнезиум во телото

Магнезиумот е важен минерал, кој помага во борбата против секојдневниот стрес, исклучително е важен за мускулите и нервниот систем, а влијае и на концентрацијата...

Освоил милиони на лотарија, а потоа му преседнало

Освојувањето на главната премија на лотарија е сон на секој што ја игра оваа игра на среќа. Меѓутоа, кога тој сон му се остварил...

Потенцијални траги од вода на Марс

Тим кинески научници пронашле можни траги од вода на Марс, се вели во студијата објавена во научното списание „Нејчр“. Нивните наоди се засноваат на податоците...

„Премин“ на Пијанманов во Струга

Изложбата на Никола Пијанманов, „Премин“, ќе биде поставена во фоајето на центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска, од 7 до 9.45 часот....