Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25615)

Викендов ќе се прска против комарци во Скопје

Град Скопје ги известува граѓаните дека викендов, на подрачјето на градот, ќе се врши дезинсекција против ларви од комарци. Во соопштението се додава дека...

Учениците од Гази Баба од социјално загрозени семејства нема да плаќаат...

Нула трошоци за учество на екскурзии за ученици од социјално загрозени семејства е новиот проект што почна да се реализира во општината Гази Баба. Како...

Асфалтиран кракот 2 од улицата 81 во Волково

По налог на Град Скопје, екипи на јавното претпријатие „Улици и патишта“ -Скопје изминативе денови ја асфалтираа улицата 81 крак 2 во населеното место...

Да се штеди и крати и без владини диктати

Град Скопје, според своите калкулации и пресметки за потрошувачка на струја, цврсто стои на ставот дека по никоја цена нема да го исклучи јавното...