Ознака: Димитриевски

Претседателските кандидати од поинаков агол

Поглед на вредносниот систем, желбите, карактерот, вистинската природа и светогледот на кандидатите за македонски претседател (4) Прустов прашалник Овој прашалник, според авторот Марсел Пруст, е начин...

Димитриевски трет во Ла лига сезонава според мечеви без примен гол

Од 29 натпревари сезонава во Ла лига, македонскиот репрезентативец на 10 не прими гол. Толку имаат и Тер Штеген од Барселона и Гацанига од...

Пендаровски, Јакимовски, Димитриевски и Таравари поднеле кандидатури за претседател во ДИК

Четворица од седуммина кандидати кои собраа потписи од граѓаните денеска поднеле кандидатури за претседател до Државната изборна комисија. Кандидатура за претседател поднел актуелниот шеф на...

Димитриевски е меѓу најуспешните голмани сезонава

По десетина кола во шампионатите на Англија, Шпанија, Франција, Германија и на Италија, само Јан Сомер од Интер има шест меча без примен гол,...

Рајо Валјекано на Димитриевски сезонава не загуби од учесниците во ЛШ...

ФУДБАЛ Рајо Валјекано, чиј голман е македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, сезонава во домашното првенство не загуби ниту еден натпревар со учесниците во фудбалската Лигата на...