Ознака: Чен Бо

Вучиќ побара влијание од Кина и Русија, да се стави крај...

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на средбите со кинескиот и рускиот амбасадор, апелираше до Кина да влијае на меѓународната заедница со својот огромен меѓународен...