Ознака: цезиум-137

Руското ФСБ тврди дека уапсило шверцери на цезиум-137 кои работеле за...

Руската безбедносна служба - ФСБ денеска соопшти дека уапсила пет лица кои се обиделе да купат килограм радиоактивен цезиум-137 за 3,5 милиони долари за...