Ознака: 56-то издание

МТФ „Војдан Чернодрински“ по 56-ти пат, од 3 до 11 јуни,...

Осум претстави од голем формат и со силен режисерски печат во официјална конкуренција на фестивалот Годинашното, 56-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“ ќе се одржи...