Ознака: џунгла

Потрошената мировна дивиденда и растечката џунгла

Дали се списка „мировната дивиденда“ во една пијана лумперајка или сме на прагот на воспоставување „светски поредок втемелен на правила“? Во пригодните говори од...

Јаделе брашно, бобинки и семки: Децата раскажале како сами преживеале 40...

Четири мали деца, кои беа пронајдени живи во јужна Колумбија, пет недели откако авионот со кој патуваа се урна во густа џунгла, се во...

Како четирите деца сами преживеаjа 5 недели во џунгла

Пронајдени живи четири деца исчезнати во авионска несреќа во Колумбија Неухранети и изедени од инсекти, ги пронашла војската четирите деца кои 40 дена живеле сами...

По пет недели пронајдени живи во џунглата четирите деца, исчезнати во...

Четирите деца од домородна заедница во Колумбија се пронајдени живи на југот на земјата по повеќе од пет недели откако авионот со кој патуваа...

Хотел среде џунгла на Бали има најубав поглед на светот

Луксузниот хотелски комплекс „Висечките градини на Бали“ е сместен среде џунгла на најпознатиот остров во Индонезија. Оваа луксузна населба има 44 вили, а на...

Шилегов вети сериозни проекти, а сега игра игри

Скопје меѓу шесте најзагадени градови во светот, кучиња скитници низ македонската метропола, масовна сеча на Водно, бетонска градска џунгла наместо паркови и детски игралишта,...

Како Водно од шума стана џунгла

Белите дробови на Скопје се под градежна опсада - гасовод, згради и разни објекти ја узурпираат скопската планина, а тоа сепак не било така...