Ознака: јсп скопје

ЈСП „Скопје“ го раскина договорот со „МАКЕКСПРЕС“, линиите ќе ги опслужуваат...

ЈСП „Скопје“ денеска го раскина договорот со приватниот превозник „МАКЕКСПРЕС“, а линиите на кои сообраќаа приватните автобуси, отсега ќе бидат заменети со сопствени автобуси...

Хигиена пред и по сѐ!

Германските научници од универзитетот „Грајфсвалд“ докажаа дека вирусот на алуминиум престанува да биде заразен по два до осум часа, а на други метални површини...

Сѐ уште се чека билетот за едно возење на ЈСП

Откако ќе се воведе, билетот ќе го има на сите продажни места и во автобусите на сите линии. Од ЈСП најавуваат нова апликација „скопска“...

Крадец сакал да ограби билетара на ЈСП

Крадец, вооружен со пиштол, се обидел да ограби билетара на ЈСП. Според информациите на МВР, вчера во 19.35 часот во полиција било пријавено дека во...

ЈСП од утре ќе вози по вообичаениот зимски возен ред

ЈСП информира дека од утре, 21 јануари, јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаениот зимски возен ред. Во изминативе три недели, поради ученичкиот зимски распуст, тој...

Жичницата на Водно утре нема да работи до 12 часот

Поради одржување на „Алпинистичка вежба-Водно 2019“, Жичницата на Водно утре, 30 мај, нема да работи до 12 часот. Автобусите што сообраќаат кон Средно Водно ќе...

Чекање автобус на дожд, снег или на сонце

На автобуската постојка на улицата Втора македонска бригада, пред црквата „Свети Никола“, налето единствен спас за сите што чекаат автобус се широките крошни на...

За празниците три дежурни билетарници на ЈСП „Скопје“

Граѓаните што користат јавен градски превоз за празничните денови ќе можат да ги дополнат своите електронски картички во три дежурни билетарници на ЈСП и...

Изменет возниот ред на ЈСП „Скопје“

Возниот ред на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ е редуциран поради новогодишните и божикните празници и зимскиот училишен распуст. Вo понеделник, на Божик, автобусите од јавниот...

Нема да поскапат билетите во ЈСП „Скопје“

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ нема да ги поскапи билетите за градски превоз, независно од порастот на цената на нафтените деривати. – Пласираните информации во одредени...