Ознака: чај

Чајот на „Алкалоид“ „Good Nature“ дел од холивудското мени на актерка...

Холивудската дива и поранешна Бонд-девојка Дениз Ричардс ужива во шолја чај Good Nature! Во најновата сезона на „The Real Housewives of Beverly Hills“ или „Вистинските...

Состојка опасна за црниот дроб и белите дробови е пронајдена во...

Системот за брзо предупредување за безбедност на храна на Европската унија (РАСФФ) на својата веб-страница објави дека се повлекува уште еден производ. Станува збор...

Чистење стаклени површини со состојка од кујната

Домување Многумина сакаат да го чистат својот дом со целосно природни и евтини опции што ги намалуваат отпадот и изложеноста на штетни хемикалии. Во тоа...

Што е поздраво: зелен или црн чај?

Чајот, пијалак ценет низ светот поради неговите разновидни вкусови и смирувачки својства, доаѓа во многу форми, а зелениот и црниот чај се два од...

Што се случува со вашето тело кога пиете чај секој ден

Чајот е еден од најомилените пијалаци на планетата. Некои го пијат за време на појадокот, некои за да се релаксираат пред спиење. Со оглед...

На Балканот не се пие чај…

Надежта во љубовта и верувањето дека животот е некаде на друго место ги урива географските, етничките, идеолошките и културните бариери на европска територија од...

Пиењето чај го намалува ризикот од рак и од деменција

Медицински совет Според едно неодамнешно истражување, од 40 до 50 отсто случаи на деменција може да се спречат со промена на животниот стил, а пиењето...

Кичевци се посветија на собирање билки за чај

Во месеците кога во полн ек е цветањето на многу растенија и билки во природата, жителите од Кичево и Кичевско почесто се во природата...

Чај oд маточина еликсир за цело тело

Започнете го денот со чај од маточина и веднаш ќе го почувствувате благодетот на овој напиток. Чајот се користи против киселина во желудникот, надуеност,...

Како да приготвите совршен чај

Една шолја силен чај е подобра од дваесет шолји слаб. Сите вистински љубители на оваа напивка не само што сакаат чајот да биде со...