Ознака: хулигани

Хулиганите дивеат на стадионите во Франција

Нови навивачки инциденти го обележаа колото во Лига 1. Навивачи на Монпелје и Бордо се тепале пред натпреварот на двата тима, додека хулиганите на...

Пред да дивеат, националистите и хулиганите треба да го прочитаат Крушевскиот...

Во изминатиот период, ЦИВИЛ бележи голем број изрази на говор на омраза и повици за насилство врз основа на етничка и верска припадност, политичка...

Анархистите ги засилија нападите насочувајќи се кон поголеми цели во Атина?

Десет маскирани лица нападнаа полициска станица во источното предградие на Атина, Кесарјани, во раните утрински часови, фрлајќи импровизирани бомби, пренесува „Катимерини“. Полицијата привела пет лица...

Навивачи на Ливерпул нападнати од хулигани

Веднаш по пристигнувањето во Киев, неколкумина навивачи на Ливерпул од заседа биле нападнати од група од дваесетина маскирани хулигани во близината на Олимпискиот стадион,...