Ознака: француски Лион

Хегерберг со 52 гола стана рекордерка во ЛШ

Норвежанката, четирикратна европска првенка со Лион, има одличен просек, оти 52-та гола во ЛШ ги постигна на 50 меча Норвежанката Ада Хегерберг (24), членка на...