Ознака: фзо

Платите на вработените во ФЗО остануваат исти до мај

В.д. директорот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) Асаф Абдурамани вечерва, на својот фејсбук профил соопшти дека е донесена одлука за иста вредност на...

Треба повторно да се разгледа одлуката за намалување на платите во...

Техничкиот премиер Талат Џафери одржал координативна средба со претставници на институциите за да се согледаат причините за штрајкот во Фондот за здравствено осигурување. Во...

Втор ден штрајк на вработените во ФЗО, очекуваат Владата да разговара...

Вработените во Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) втор ден штрајкуваат поради најавите за кратење на нивните плати. Сите подрачни единици и денеска нема да...

Синдикатот на Клинички со поддршка на штрајкот на вработените во ФЗО

Самостојниот синдикат на вработените во универзитетските клиники, центри, клинички болници и други јавни здравствени установи (ССКЦ) во државата, дава целосна поддршка на штрајкот на...

Вработените во ФЗО стапија во штрајк, бараат платата да им е...

Вработените во Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) стапија во штрајк. Сите подрачни единици, како што беше најавено, денеска нема да извршуваат работни задачи, освен...

Вработените во ФЗО стапуваат во штрајк, ќе се работат само неопходните...

Вработените во подрачните единици на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) од денеска ќе стапат во штрајк. Ќе се извршуваат само неопходните работни задачи како...

Од утре штрајк во ФЗО, најави синдикалниот лидер Трендафилов

Вработените во Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) од утре ќе штајкуваат заради најавеното намалување на платите, најави денеска претседателот на Сојузот на синдикатите на...

Од понеделник штрајк во ФЗО, ќе се извршуваат само неопходни работни...

Вработените во подрачните единици на Фондот за здравствено осигурување од понеделник ќе стапат во штрајк. Од Синдикалната организација на Синдикатот на УПОЗ при Фондот за...

ФЗО ќе стапи во генерален штрајк, ако се намалат платите на...

Синдикалната организација на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) ќе ја активира одлуката за штрајк донесена на 16 ноември минатата година, доколку на утрешната седница...

„Цицач“ – акција на Финансиска полиција, се приведуваат лица кои го...

Под раководство на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска од раните утрински часови Управата за финансиска...