Ознака: фајналфор

Фаворит или дебитант ќе испише нова историја

РАКОМЕТ - ДЕНЕСКА И УТРЕ ФАЈНАЛФОР ВО ЛИГАTA НА ШАМПИОНИТЕ Бранителот на титулата, Барселона, во првото полуфинале, денеска (15.15 ч.) игра со дебитантот на фајналфорот,...

Реал Мадрид со поен предност до нова титула

Во финалето во Каунас, Шпанците минимално со 79-78 го победија грчки Олимпијакос КОШАРКА – ЕВРОЛИГА, ФАЈНАЛФОР Реал Мадрид е новиот европски првак, откако во драматично финале...

Данска, Португалија, Италија и Холандија се на местата за пласман на...

ФУДБАЛ - ЛИГА НА НАЦИИТЕ, ПО ПРВИТЕ ТРИ КОЛА По половина одиграни мечеви од групната фаза на третата сезона на фудбалската Лига на нациите, репрезентациите...

Лазаров со 65 гола е рекордер на фајналфор-турнирите

Шпанецот Гарсија, пак, е рекордер според бројот на голови постигнати на еден меч на фајналфор-турнирите (13), Барселона деветти пат ќе игра во Келн, деветти...

Кил ја запре моќната Барселона и го врати трофејот од ЛШ...

Германски Кил стана европски првак по четврти пат откако ја совлада фаворизираната Барселона со 33-28, во финалето на фајналфорот од ракометната Лига на шампионите...

Koи играчи статистички беа најдобри во Келн

Статистичките податоци од чип-технологијата, која на годинашниот фајналфор во Келн беше инсталирана во дресовите на играчите и во топките со кои се играа мечевите....

ЦСКА го врати трофејот во Москва, прекинувајќи го сонот на Анадолу...

Фаворизираната ЦСКА Москва ја освои Евролигата со победа над Анадолу Ефес од 91-83 во финалето на фајналфорот во Виторија, Шпанија, со што не му...

Незапирливите бековски тандеми ќе се соочат во финалето на Евролигата

Шејн Ларкин и Василије Мициќ од Анадолу Ефес, односно Нандо де Коло и Серхио Родригез од ЦСКА Москва беа најзаслужни за пласманот на нивните...

Фајналфор на стари познаници

Сите полуфиналисти играа во групата А, Вардар загуби двапати од Барселона, а со Киелце и со Веспрем на дебитантот на фајналфор-турнирите, Манасков, оствари по...

Вардар верува во трет фајналфор, Сегед во чудо

Блесокот од првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите (ЛШ) на ракометарите на Вардар, европскиот првак од 2017 година, и капиталната предност од осум...