Ознака: умерено

Од „умерено подготвено“ до „крах во правосудството“

Правосудството упорно настојува да се самоприкаже оти е департизирано и во голема мера реформирано, меѓутоа во извештајот на Европската комисија за реформскиот напредок за...

Умерено облачно и топло време

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Вдолж Повардарието ќе...

Сончево со умерена облачност и локален дожд

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне претежно во планиските региони ќе...