Ознака: топлинска енергија

Испораката на топлинска енергија преку системот за централно греење се одвива...

Испораката на топлинска енергија преку системот за централно греење до објектите од почетокот на грејната сезона се одвива континуирано и така ќе продолжи до...

Скопјани имаат континуирано и стабилно снабдување со топлинска енергија, вели Ковачевски

Град Скопје има континуирано и стабилно снабдување со топлинска енергија од страна на АД ЕСМ, истакна генералниот директор на компанијата Васко Ковачевски. - Најголем дел...

Бектеши: Електрична и топлинска енергија ќе има без застои до крајот...

Граѓаните да бидат спокојни зашто електрична и топлинска енергија ќе има до крајот на грејната сезона, без застои и без оптоварување на нивниот буџет....

Греење ќе има, гас и топлинска енергија се набавени за декември,...

Испораката на топлинска енергија тече непречено и така и ќе продолжи и во следниот период. За месец декември е обезбеден природен гас од Макпетрол...

Бектеши: Од 1 ноември ќе има топлинска енергија, склучен е договор

И од 1 ноември граѓаните ќе имаат топлинска енергија, уверува министерот за економија Крешник Бектеши. Тој на денешната прес-конференција во Владата соопшти дека е склучен...

ЕСМ деновиве ќе најде полесен начин за склучување на договорите со...

ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје во текот на наредните денови ќе проба да најде полесен начин како граѓаните да ги склучат новите договори за...

Пунктовите за новите договори за парно – полни, граѓаните револтирани

Граѓаните денес чекаа во редици за склучувањето на договорите со новиот снабдувач со топлинска енергија на градот Скопје, ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје,...

Владата го задолжи ЕСМ да обезбедува топлинска енергија во Скопје

Владата на денешната 86-та седница, со цел обезбедување топлинска енергија во Скопје, донесе одлука со којашто на ЕСМ Продажба ДООЕЛ Скопје му се наметнува...

Обезбедени средства за претстојната грејна сезона

НА СКОПЈАНИ ИМ ОЛЕСНИ На прагот на грејната сезона, кога сѐ понеизвесно беше дали скопјани ќе добијат парно греење, конечно Владата им ја врати надежта,...

Владата одобри 1,1 милијарда денари за снабдување со топлинска енергија

Владата на денешната 85-та седница одобри средства за ликвидно работење на друштвата и континуирано снабдување со топлинската енергија на потрошувачите на град Скопје. Како што...