Ознака: таблети

Универзален полнач ќе се користи за сите мобилни телефони, таблети и...

Техно Европската комисија потсети дека од оваа година сите мобилни телефони, таблети и камери во ЕУ ќе мора да имаат ист полнач. Приклучокот за УСБ-Ц,...

Спречен шверц на лекови, цигари, казино картички и брендирана спортска облека...

На автопатот Куманово – Скопје, во близина на селото Романовце утринава во 04.30 часот полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки во Одделот...

Марихуана и таблети пронајдени во возило што превезува ученици

Полицијата вчера спроведе акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ученици, преглед на средношколци пред влегување во училишта, угостителски објекти и игри...

Таблетите за машина за садови може да се користат за...

Домување Таблетите за машини за миење садови се дизајнирани да се справуваат со тврда вода, дамки и маснотии од храната, така што не е изненадување...

Над милион таблети калиум јодид ѝ даде Романија на Молдавија

Над милион таблети калиум јодид ѝ даде Романија на Молдавија, соопштија од молдавското Министерство за здравство. Истовремено, се уверува дека во моментот нема опасност од...

Сè што треба да знаете за таблетите против ковид-19

Соединетите американски држави купуваат милиони дози на двата лека за ковид-19 - познати како таблети за ковид, со намера да ги направат лесно достапни....

Џафери и кинескиот амбасадор на примопредавањето таблети, донација од Кина

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, и амбасадорот на Народна Република Кина, Н.Е. Жанг Ѕуо, донираа 82 таблет-уреди за децата од ООУ „Крсте Петков Мисирков“...

„Фајзер“ тестира таблета против ковид-19, се зема веднаш по првите симптоми

Компанијата „Фајзер“ која ја лансираше првата одобрена вакцина против коронавирус, ја спроведува првата фаза на клинички испитувања на антивирусна орална терапија што може да...

Приведен жител на Радовиш, кај него се пронајдени марихуана и таблети

Вчера во 16.35 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле В.А.(41) од Радовиш, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана...

Донација од 50 таблети за семејствата во неповолна социјална положба во...

Донација од 50 таблети од ПИ Витаминка и Преспав, преку Министерството за образование беше распределена денеска за семејства во неповолна социјална положба, односно ќе...