Ознака: „Суперхикс“

„Суперхикс“ почнаа да го слават 30-от роденден со новиот албум „Сила...

„Банда инструментале“ за публиката подготвуваат и промоција на документарен филм за изминатите три децении континуирана активност на музичката сцена, анплагд вечер и голем славенички...

„Сила и нервоза“, нова песна на „Суперхикс“ и „Фолтин“

Излезе новиот албум на „Суперхикс“ насловен „Сила и нервоза“, а на музичките платформи беше поставен и последниот сингл, кој го носи истото име како...

„Суперхикс“ со „Добар човек“ најавуваат нов албум

„Добар човек“ е најновата песна на познатата македонска ска-панк, реге група „Суперхикс“. Со неа членовите на бендот го најавуваат својот нов музички албум. Музиката, текстот...

Со концерт на „Суперхикс“ вечерва завршува проектот „Култура во време на...

По 50 маалски концерти, вечерва запира „Култура во време на корона“. На денешната прес-конференција преставниците на градските културни институции информираа за резултатите од проектот....

„Суперхикс“ во домашни услови снимија спот за песна посветена на карантинот

Карантинот не ги обесхрабри членовите на „Суперхикс“, туку напротив, ги мотивираше во домашни услови да настане нивната нова песна „СКАрантин“. Се работи за бунтовна, игрива...

„Суперхикс“ ги повикуваат обожавателите на соработка!

Петар Младеновски, заедно со својот бенд „Суперхикс“ ги повикува обожавателите на соработка. Точно во 15 часот на социјаланите мрежи тие го промовираа својот најнов...

„Суперхикс“ со спот ја претставува новата песна „Ана“

Групата „Суперхикс“, која минатата година прослави 25 години успешна кариера, со многу настапи и концерти, со исто темпо ја продолжува и оваа година. Деновиве...

Лута рана, синдикални права и студено пиво

Заврши „Таксират 2019“  Со настапот на  легендарниот андерграунд-технодиџеј и поп-суперѕвезда Свен Ват, од многумина нарекуван и таткото на рејверските забави, вчерaвечер во преполната сала на ...

„Суперхикс“ 25-та ја заокружија со концерт за паметење во МКЦ!

Групата „Суперхикс“, како и што најави, 25-те години континуирана и успешна активност на музичката сцена ги прослави со синоќешниот концерт за паметење, во Дансинг...

Додека сум свесен што е исправно за мене, нема да престанам...

Петар Младеновски, лидер на групата „Суперхикс“ Роденденскиот концерт на „Суперхикс“, со кој одбележуваат 25 активни години на музичката сцена, ќе се одржи утревечер во Младинскиот...