Ознака: спортинг

Ристовски и Спортинг имаат два гола предност пред реваншот

На другите натпревари во оваа рунда во Лига Европа како изненадување може да се оквалификува поразот на ланскиот полуфиналист во ЛШ, Ајакс, на гости...

Вардар против Спортинг или Динамо во осминафиналето?

Вардар по победата во средата над Левен на гости, со 30-27 во 11. коло на ЛШ се зацврсти на 2-то место во групата А,...

Прв пораз на ПСЖ, Спортинг и Висла во баражот за осминафинале

Унгарскиот првак Пик Сегед ја прекина победничката серија на ѕвездениот тим на Раул Гонзалез, ПСЖ, и во мечот од 9-то коло од Лигата на...

Металург тргнува по нова победа

Металург вечерва го пречекува Спортинг, во 7-то коло од Лигата на шампионите Со синоќешниот дуел помеѓу германскиот вицепрвак Левен и актуелниот европски првак Монпелје, почнаа...

Металург му покажа заби на Спортинг, но не издржа докрај

Презадоволен сум од играта во првото полувреме, во кое одигравме одлично, и одбранбено и напаѓачки, но не и од второто полувреме, во кое имавме...

Младиот Металург гостува кај возрасниот Спортинг

Во португалскиот состав има 11 ракометари на возраст од 30 и повеќе години, во однос на лани тимот е речиси целосно обновен, а 19-кратниот...

Спортинг бара 40 милиони од Атлетико, за да не ги тужат...

Спортинг Лисабон е подготвен да постигне договор со Атлетико Мадрид и да не дојде до донесување одлука од страна на ФИФА за случајот со...

Михајловиќ бара отштета од десет милиони евра од Спортинг

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ доби отказ од Спортинг само по девет дена откако потпиша тригодишен договор и поради тоа одлучи да го тужи клубот...