Ознака: список

Избирачкиот список зголемен за 9.000 гласачи

Во избирачкиот список што Заводот за статистика го доставил до Државната изборна комисија се запишани 1.817.028 граѓани, близу 9.000 повеќе од бројката на избирачи...

Брестовац ги одбра 18-те ракометари за ЕП

Селекторот Данило Брестовац и официјално го соопшти списокот на 18 ракометари со кои Македонија ќе се бори за добар пласман на Европското првенство во...

„Капетан Марвел“ прв на списокот на филмови со најмногу грешки

Интернет-страницата „Муви мистејкс“ ги брои и ги бележи сите грешки направени во филмовите, а нивната статистика од претходната година покажа дека филмот со најмногу...

Брестовац го скрати списокот, 20 играчи патуваат во Словенија

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го објави списокот од 20 играчи кои по Нова година ќе заминат на подготовки во Словенија....

Дали списокот на преименувањата стигна од Грција

Иако најавувана и очекувана, сепак објавувањето на листата на 134 институции што треба да извршат промени во својот назив во јавноста предизвика реакции на...

Раул го објави поширокиот список за СП 2019 во Германија и...

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез, го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и Данска.   „Жолто-црвените“ се наоѓаат во групата...

Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите, Миркуловски поштеден

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и...

Давитков го објави списокот за втората фаза од квалификациите за ЕП...

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков денеска го објави списокот на играчи на кои ќе смета за втората фаза од квалификациите за...