Ознака: список

Список на 15 најдобри дестинации за патување оваа есен

Есента може да биде едно од најдобрите времиња за патување во Европа. Дестинациите може да бидат многу потивки по летото, што значи помал метеж...

Селекторот Лазаров го скрати репрезентативниот список

Подготовките за СП 2023 ќе почнат на 20 декември, првиот собир е во Скопје, потоа ќе се замине на мини-подготовки во Маврово, а ќе...

Владата објави листа на македонски државјани што се бореле во Сирија...

Владата за првпат објави список на 15 македонски државјани кои учествувале во паравоени формации во Сирија и „Исламска држава“ (ИСИС). На нив им се...

„Букстар“ носи импресивни европски имиња

Фестивалот „Букстар“, кој ќе се одржи од 3 до 5 октомври во МКЦ, во организација на „Антолог“, го објави конечниот список на учесници, кој...

Путин побара целосен список на земји кои воведоа санкции кон Русија

Рускиот претседател Владимир Путин и нареди на владата да состави и во рок од два дена да достави список на земји кои воведоа санкции...

Поднесен нов список за гласање недоверба на Владата

Во Собранието попладнево е поднесен нов ревидиран список со барање за изгласување недоверба на Владата. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека новиот список е доствен до собраниската...

Објавен извештај за злоставување на деца по домовите низ Лондон

Британски социјални работници „изложиле ранливи деца“ на сексуални престапници кои се инфилтрирале во домови за деца и во згрижувачки семејства со „катастрофални, доживотни последици...

Објавен комплетниот список за финансиска помош од 6.000 денари од Владата

Надлежните објавија ажуриран список на кој граѓаните ќе можат да проверат дали им следува финансиска помош од Владата во висина од 6.000 денари. Станува...

Селекторот го објави списокот со 35 ракометари за квалификациите за ЕП...

Селекторот на македонската машка репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список со 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство (ЕП)...

Црна Гора го прошири списокот за влез без ограничувања, Македонија повторно...

Црна Гора го прошири списокот на земји чии граѓани имаат право да влезат во земјата без ограничувања. Од утре граѓаните на Азербејџан, Белорусија, Канада, Русија,...