Ознака: смилковско езеро

Дванаесет години од петкратното убиство кај Смилковско Езеро

На денешен ден пред 12 години кај Смилковското Езеро беа убиени момчињата Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски и Кире Трпковски, како и рибарот...

Сѐ уште немa одговор на барањето за екстрадиција на Демири од...

Барањето за екстрадиција на Алил Демири од 2018 година е сѐ уште активна, информираат од Министерството за правда во врска со екстрадицијата на Демири,...

Единаесет години од петкратното убиство кај Смилковско Eзеро

На денешен ден пред 11 години кај Смилковското Eзеро беа убиени момчињата Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски и Кире Трпковски, како и рибарот...

Видео: Горат трска и гуми на Смилковското Езеро, чадот се гледа...

Густ црн чад се шири од Железара кон центарот на Скопје. Ѕвонко Томевски, командант на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје, вели дека пожарот е...

Девет години од петкратното убиство кај Смилковското Езеро

Денеска се навршуваат девет години од петкратното убиство кај Смилковското Езеро. На 12 април 2012 година, на Велики четврток беа убиени четири момчиња на...

Осудениот за „Монструм“ Африм Исмаиловиќ уапсен во Приштина

Еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“, Африм Исмаиловиќ, вчера бил уапсен во Приштина, откако бил идентификуван од полицијата по учество во...

Доживотен затвор за тројца обвинети во „Монструм“

Тројца обвинети во случајот „Монструм“ се осудени на доживотен затвор, двајца на девет и на 15 години, а еден е ослободен. Вака заврши второто...

Се очекува пресудата за „Монструм“

Кривичниот суд денеска треба да донесе втора пресуда за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро што се случи на 12 април 2012...

Фетаи за „Монструм”: Овој чин не заслужува ништо помалку од доживотен...

Обвинителката Фатиме Фетаи која го застапува случајот „Монструм”, преку анализа на доказите, односно вештачењата и сведочењата, му докажуваше на судот дека возилото „опел омега”...

Сведоците во „Монструм“ не можеа да дадат одговор кој ја пријавил...

Судењето продолжува на 21 септември Судењето за предметот „Монструм“ треба да продолжи на 21 септември со изнесување на докази од обвинителството, откако на денешното рочиште...