Ознака: скутер

Во Алжир убиени залутани туристи со скутери на вода

Крајбрежната стража на Алжир убила двајца туристи во Мароко кои залутале во водите на Алжир со нивните скутери на вода. Тие биле меѓу четворица француско-марокански...

Подарете можност за СРЕЌА ПЛУС и вратете се со еко скутер...

Трендот за дарување - СРЕЌА ПЛУС, не води на десеттиот јубилеен Саем за венчавки, каде веќе традиционално, Државна лотарија нуди можности за купување подарок...

Скопјанец тешко повреден откако изгубил контрола и паднал од скутер

Дваесет и четиригодишен возач на мопед „пјаџо тајфун“ се здобил со тешки телесни повреди откако синоќа изгубил контрола на булеварот „Авној“ во Скопје и...

Скутер удрил во пливач, возачот побегнал

Пливач бил повреден од скутер во водите на Охридското Езеро, во близина на населбата „Езерски лозја“. Како што соопшти полицијата, непознато лице вчера управувајќи скутер...