Ознака: скопјанец

Приведен скопјанец баран со потерница

Полицијата приведе скопјанец по кого била распишана потерница за сторено кривично дело казниво по кривичниот законик. Според МВР, денеска во 13.15 часот на ул. „Митрополит...

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен е скопјанец баран со централна потерница за издржување затворска казна за кражба. Т. К. (49) бил пронајден и приведен денеска во 14.45 часот на...

Скопјанец крадел струја за да „копа“ биткоини

На подрачјето на скопската општина Ѓорче Петров, вчера полицијата го уапсила 37-годишниот В.П, кој се товари дека со украдена струја вршeл „копање“ на криптовалути...

Скопјанец погоден од заскитан куршум

Во вечерните часови на 4 јули во скопската полиција било пријавено дека во болницата „Св.Наум Охридски“ бил донесен 20-годишник повреден од заскитан куршум. Како што...

Скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници...

51-годишен скопјанец починал на работното место

51-годишен скопјанец починал додека извршувал работни задачи, соопшти Министерството за внатрешни работи. Од таму дообјаснуваат дека вчера околу 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено...

Скопјанец зел возило на пробно возење и не го вратил

42-годишен жител на Скопје се сомничи за затајување откако најпрво на проба зел патничко возило, но подоцна ниту го платил возилото според договореното ниту,...

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

63-годишен скопјанец бил приведен откако истражните органи за него распишале централна потерница. Од Министертсвото за внатрешни работи известуваат дека денеска во 14:10 часот, од страна...

Скопјанец починал на пазарот во Чаир

Во утринските часови на 11 април во скопската полиција било пријавено дека на пазарот во населба Чаир има починато лице. Полициски службеници излегле на местото...

Скопјанец со „бмв“ удрил во девојче и избегал

Скопјанец удрил во малолетно девојче на улицата Лазар Трповски по што го напуштил местото на несреќата. Од МВР информираат дека станува збор за 28-годишник од...