Ознака: скопјанец

Тешко повреден скопјанец, го удрило „БМВ“

Ѓ.Д. (36) од Скопје е тешко повреден откако во него удрило патничко моторно возило „БМВ“, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера, на крстосница од булевар...

Приведен 22-годишен скопјанец за издржување казна затвор од три години

Полицијата попладнево во село Идризово приведе 22-годишен скопјанец, кој бил баран по централна потерница за издржување затворска казна од три години. – На 18 април...

Скопјанец што бил пријавен за исчезнат е пронајден починат во Волково

Четириесетгодишниот скопјанец Ж.С., за кој на 9-ти декември 2021 година било пријавено дека е исчезнат, вчера бил пронајден починат во околината на Волково. Од страна...

Скопјанец со возило удрил полицаец

Вчера околу 23.00 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода М.Д.(28) и Д.М., двајцата од Скопје. При контрола на патничко...

Скопјанец нападнат во Центар

Маж со своето возило удрил во паркиран автомобил, по што сопственикот на паркираното возило бил и физички нападнат. Ова се случувало синоќа во Центар,...

Скопјанец ја нападнал својата девојка и ѝ се заканувал

Дваесет и осумгодишен скопјанец физички ја нападнал својата девојка и  ѝ се заканувал. Случајот во полицијата го пријавила девојката. „На 30.11.2021 во 23.30 часот во СВР...

Скопјанец прободен со нож од неговиот брат

Скопјанец заврши на Ургентен центар со повреди, откако бил нападнат во близина на општина Бутел од страна на неговиот брат. „Денеска (09.11.2021) во СВР Скопје...

Скопјанец нападнат во Аеродром

Скопјанец на возраст од 26 години доцна синоќа во полиција пријавил дека на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од едно лице. Според пријавата, другите...

Приведен скопјанец за одгледување марихуана

Скопјанец во својот дом на улицата „Рилски конгрес“ во Скопје нелегално произведувал марихуана. При претрес во неговиот дом биле пронајдени две стебла од растението канабис...

Приведен скопјанец што се барал за издржување на затворска казна

Полицијата привела 39-годишен скопјанец кој се барал за издржување на затворска казна. Имено вчера, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција на подрачјето на Бит...