Ознака: скопјанец

Притвор за скопјанец во чиј дом е пронајдено оружје и муниција

Судот му одреди притвор на 47-годишен скопјанец за нелегално поседување поголема количина оружје и муниција. Вчера во неговиот дом во населбата Чаир полицијата изврши...

Скопјанец осомничен за даночно затајување

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.Н(48) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено крвично дело даночно затајување. Пријавениот во 2016, 2017 и 2018...

Поднесено обвинение против скопјанецот што ги претепал родителите оти не му...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 49-годишник кој се товари дека во два наврата извршил физички напад, нанесувајќи им повреди на неговите родители. Како...

Скопјанец изработил и користел лажна платежна картичка

Дваесет и седумгодишно лице од Скопје изработило и употребило лажна платежна картичка, информираат од министерството за внатрешни работи. Од таму појаснуваат дека единицата за економски...

Скопјанец ја нападнал мајка си , па тргнал да се пресмета...

Во вечерните часови на 14 февруари полицијата уапсила скопјанец со иницијали А.Ц, затоа што физички ја нападнал неговата мајка, а се обидел со остар...

Скопјанец со нож ја нападнал својата мајка

Четириесетгодишен скопјанец во домот со остар предмет ја нападнал неговата 65-годишна мајка, нанесувајќи ѝ убодна рана. Инцидентот бил пријавен во СВР Скопје синоќа околу 20:40...

Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага постапувајќи по распишана потерница од Основен суд – Скопје 1, го привеле...

Исчезнат скопјанец пронајден мртов кај Црн Врв

Четириесет и петгодишен маж вчера бил пронајден мртов на местото викано „Празна торба“, над Црн Врв. Како што наведува МВР, претходниот ден сопругата на сега...

Скопјанец ја ограбил фирмата за која работи, па пријавил разбојништво

Деветнаесегодишен скопјанец испланирал грабеж на сопствената фирма, по што пријавил во полиција разбојништво. - Полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија...

Скопјанец пукал со автоматски пиштол на улица

Дваесет и четиригодишен скопјанец пукал со автоматско оружје кон едно лице, а оштетил три паркирани автомобили. Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против едно лице...