Ознака: скопјанец

Скопјанец силувал 46-годишна жена

Педесет и петгодишен скопјанец е уапсен поради сомнение дека на 29 септември физички нападнал и силувал 46-годишна жена од Скопје. Се работи на целосно расчистување...

Скопјанец ја претепал својата мајка

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 47-годишниот В.С. од Скопје, поради обид за убиство. Како што информираат од МВР, на...

Скопјанец приведен поради трговија со оружје и дрога

Скопската полиција минатиот петок (18 септември) уапсила извесен Р.Ј., за кој Единицата за недозволена трговија имала поднесена кривична пријава под сомнение за сотрени кривични...

Скопјанец осомничен дека криел оружје и дрога во бункери во Бутел

Дваесет и четиригодишен скопјанец е осомничен дека ги сокрил оружјето, муницијата и дрогата во бункери во Бутел кои беа откриени на почетокот на мај. Основното...

Отворена истрага за скопјанец кој без дозвола поседувал оружје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишен скопјанец за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи...

Скопјанец ја нападнал сопругата пред синот

Скопјанец ја нападнал својата сопруга пред очите на синот, додека биле пред угостителски објект. - М.Џ.(29) од Скопје пријавила дека околу 21:00 часот, додека била...

Скопјанец починал во својот стан по убод од стршлен

Скопјанец на возраст од 49 години бил пронајден починат од страна на Итната медицинска помош во неговиот стан, на улицата Никола Русински. На местото на...

Скопјанец ја претепал до смрт жената со која живеел

Скопското обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишно лице, осомничено за убиство. Како што информираат од Обвинителството, осомничениот, на 10 мај, во раните...

Од Германија до Владата праќал пораки со говор на омраза

Секторот за компјутерски криминал при МВР поднесе кривична пријава против 32-годишник од Скопје, на привремена работа во Германија, поради сомнение за сторено кривично дело...

Скопјанец избоден со нож на бензинска пумпа

На бензиска пумпа на скопскиот булевар Гоце Делчев вчера избувнала расправија, што потоа прераснала во физичка пресметка во која бил употребен и нож. Во тепачката...