Илустрација / Фото: Архива

Ѓ.Д. (36) од Скопје е тешко повреден откако во него удрило патничко моторно возило „БМВ“, соопшти МВР.

Несреќата се случила вчера, на крстосница од булевар „Трета македонска бригада“.

Според полицијата, со возилото управувал .С. (50) од Скопје.

Ѓ.Д. е пренесен во Градската општа болница „Осми септември“ каде му се констатирани повредите, а увид на местото на несреќата извршила екипа на СВР Скопје.