Ознака: серии

Серии што може да ги гледате ако ви недостига „Следоред“

Серијата „Следоред“ на „Ејч-би-о“ заврши и впечатоците сѐ уште не се смирени, но многу луѓе веќе размислуваат што да гледаат понатаму за да ја...

Нови серии на „Ејч-би-о макс“

Култни серии, најнови филмови и класици, реални шоуа и детски содржини ја сочинуваат новата стриминг-платформа „Ејч-би-о макс“, која е достапна и во Македонија. За...

Дестинации што ги прославиле филмови, серии и музички спотови

Понекогаш е потребен само еден спот, серија или филм за некои локации ненадејно да го загубат своето спокојство и да станат планетарно популарни и...

Најдобрите серии што дебитираа во 2021 година

Ова беше година на благи, но пријатни изненадувања. Најдобрата серија на сите времиња - како и да е, според „Нетфликс“ беше „Игра со лигни“,...

ИМДБ ги објави десетте најпопуларни филмови и серии во 2021...

Семрежната филмска база на податоци (ИМДБ) објави листа на десет најпопуларни филмови и серии во 2021 година. Резултатите се базираат на реалните месечни прегледи...

Прогласени најдобрите филмови, серии, пејачи, актери …

Се одржаа наградите „Пиплс чојс“ за изминатата година. Доделувањето на наградите се одржа во Лос Анџелес, а разликата помеѓу „Пиплс чојс авордс“ и другите...

Талибанците забранија серии во кои глумат жени

Талибанските власти во Авганистан забранија емитување серии во кои глумат жени, а жените новинарки и водителки ќе мора да носат шамија или какво било...

Ликови од јапонски анимирани серии ги красат ѕидовите на детската...

Снежана Бошкова e одлична ученичка во деветто одделение во ООУ „Гоце Делчев“ во Кавадарци и не знае за помала оценка од петка. Откога памети...

Телевизиски и филмски серии со кои ќе се вратите во...

Не мислете на лошите вести, продолжениот карантински викенд, затворените граници... и опуштете се во кругот на семејството заедно со: „Индијана Џонс“, „Ѕвездени патеки“, „Куќа...

Серии што го менуваат восочното лице на корејската драма

Популарноста на корејската кинематографија расте со огромна брзина последниве неколку години, а оскаровскиот успех на „Паразит“, филмот што го разбуди светскиот глад за корејскиот...