Ознака: сенатор

Берлускони на 85-годишна возраст активно се враќа во италијанската политика и...

Силвио Берлускони, лидерот на екстремно десничарската партија „Форца Италија“, дел од десничарската коалиција, успеа да освои место во италијанскиот Сенат на вчерашните избори. Осумдесет и...

Почина американскиот сенаторот Боб Дол

Поранешниот сенаторот и претседателски кандидат Боб Дол почина во неделата, објави неговата фондација на Твитер. -За жал, известуваме дека утрово почина сенаторот Роберт Џозеф Дол-се...

Со новата победа, Сандерс го зацврсти статусот на фаворит

Сенаторот од Вермонт ја доби поддршката на најразлични гласачки групи - млади и средовечни лица, Јужноамериканци, членови на синдикати и бели високообразовани жени -...

Џафери се сретна со сенаторот Јоан-Кристиан Киртеш

Претседателот на Собранието Талат Џафери се сретна со сенаторот Јоан-Кристиан Киртеш, претседател на Групата за пријателство со Македонија во Парламентот на Романија. Претседателот Џафери,...

НАТО ќе обезбеди долгорочна стабилност и сигурност на Македонија

Во организација на Инфо-центарот за евроатлантски интеграции и невладината организација МОСТ во Битола се одржа панел-дискусија посветена на темата „Безбедносни предизвици за Северна Македонија...

Сенатор во Хаити пукаше на протест пред парламентот и рани две...

Сенатор од Хаити отворил оган на протест пред зградата на парламентот во главниот град Порт-о-Пренс и ранил две лица, меѓу кои и фоторепортер на...