Ознака: Северна флота

Шојгу ја посети Северната флота, воени бродови испратени на Арктикот

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу го посети оддалечениот арктички гарнизон на Северната флота, соопшти Министерството, додека дел од воените бродови се испратени на...

Русија ја јакне Северната флота

Русија ја проширува Северната флота на Колскиот Полуостров и го зајакнува своето присуство на Арктикот, додека Британија и САД најавуваат дека ќе сторат сѐ...