Ознака: СВР Скопје

Повозрасна скопјанка прегазена на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје

Патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М. (25) од село Глумово, скопско, вчера во 12:07 часот на улицата „Ѓорче Петров“ во...

ВИДЕО – Во полициска акција во Скопје запленети 150 килограми наркотична...

Пронајдени и запленети 150 килограми наркотична дрога марихуана со вкупна вредност од околу 400.000 евра, а лишени од слобода четири лица во вчерашната заедничка...

Приведени разбојници кои со пиштол ограбувале жени во Карпош

Полицијата уапси двајца разбојници кои се осомничени дека со закана со пиштол ограбиле две жени во Карпош. Според информациите на МВР, полицијата при претрес во дом...

Работник се повредил во фабрика во Скопје, починал во болница

Педесет и едногодишен работник во фабрика во Скопје се повредил на работното место, по што бил пренесен во болница каде што починал. Според информациите на...

Избодено момче кај Мавровка

Вчера во 13,16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен 25-годишниот Е.А. од Штип со тешки...

ОЈО се уште не ги добило сите податоците за поранешната директорка...

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека се уште не ги добило од Министерството за здравство и од СВР Скопје сите релевантини документи во врска...

Зголемен бројот на малолетничко насилство

Двајца малолетници во два одвоени случаи во Аеродром и Ласкарци биле физички нападнати од соученици. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18.00 часот...

Сообраќајни училишни единици во седум школи во Скопје

Седум основни училишта во Скопје од денеска ќе започнат со реализација на Проектот Сообраќајни училишни единици во организација на СВР Скопје Одделението за превенција во...