Ознака: с(вето)

Кога правото на вето веќе не е свето

Иднината на механизмот наречен право на вето при донесувањето одлуки во Европската Унија, барем деновиве, по изјавата на шефот на германската дипломатија Хајко Мас,...

За с(вето)вното бугарско поведение

Во своја анализа за „Нова Македонија“, за последните случувања и за бугарското вето, митрополитот повардарски Агатангел вели дека ние како нација непобитно растеме, со...